Home » Peníze

Jak udělat svůj eshop lákavější pro potencionální zákazníky?

Nakupování přes internet je oblíbenou kratochvílí mnoha lidí. Je totiž praktické, rychlé a bez nutnosti kamkoliv chodit. V online obchodech se dá pořídit vše, na co si vzpomenete – od elektroniky, oblečení až po potraviny či knihy. Konkurence je tedy vskutku veliká. Jak se od ní odlišit? Co udělat pro to, aby zrovna váš eshop byl pro zákazníky lákavý?

Otevřená výloha

Zatímco v klasickém kamenném obchodě bývá pro zákazníky většinou hlavní věcí otázka ceny, na internetu je potřeba vzít v úvahu mnohem více věcí. První z nich je vzhled celého eshopu. Ať už si o tom myslíte cokoliv, první dojem je velmi důležitý a rozhoduje o tom, zda si člověk prohlédne nabízené zboží či služby, nebo během pár kliknutí zmizí jinam. Do tvorby webových stránek se tedy rozhodně vyplatí investovat. Eshop musí nejenom působit esteticky dobře, ale také být přehledný, srozumitelný a jednoduchý. Cíl všech zákazníků je totiž nakoupit rychle a bez zbytečných překážek. Složité menu, povinná registrace, nedostatečné popisky či nepřehledné filtrování zboží – to vše může vyústit v jediné. Zákazník odchází. Jestliže sami nejste v této oblasti odborníkem, nechte si poradit od profesionálů z digitálních agentur.

Odlište se

Pokud chcete zaujmout zákazníky a vyčlenit se tak z řady průměrných a zapadajících eshopů, rozhodně se vyplatí investovat do grafické stránky. Zároveň však volte spíše jednoduchost – pokud se zákazník v internetovém obchodě nebude moci vyznat, nic si od vás nekoupí. Jednotlivé produkty musí být dobře popsány – nestačí jen název, ale také parametry spolu s obrázkem. Vyplatí se i blog či FAQ, kde můžete zákazníkům odborně proradit. Kvalitní obsah totiž tvoří nedílnou součást online marketingu. Pokud vám psaní nic neříká, nelámejte to přes koleno. Práce odborníka – copywritera totiž může být velkým přínosem. Nezapomínejte také na rychlé vyřízení objednávky a dobrou domluvu s dopravci. Jenom spokojený zákazník se k vám totiž může pravidelně vracet.

 

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

Stránky

Doporučujeme

Chcete bezúčelovou půjčku a můžete ručit nemovitostí? Zkuste zažádat na Pujckavexekuci.cz!

Pořiďte si výhodně nové sídlo firmy Brno v moderním business centru IBC Příkop nebo Mlýnská.

Rychlá nebankovní půjčka vám pomůže v případě nenadálé situace.

studium MBA - seznam škol v ČR

Chtěli byste využívat profesionální CRM zdarma? Doporučujeme vyzkoušet český systém eWay-CRM Free.

Vedení účetnictví online může být snadné! Nevěříte? Vyzkoušejte cloudovou službu iDoklad.

Program Altus Vario je špičkový informační systém vhodný k efektivnímu řízení veškeré firemní agendy.

Potřebujete jednoduché a přitom efektivní řešení pro zpracování mezd? Doporučujeme využívat mzdový program Vema!

Začněte podnikat i bez potřebných zkušeností.
peníze ihned
Pořiďte si spolehlivý fakturační program na míru vaší společnosti.
Poradenská společnost OVB Allfinanz poskytuje odborné služby v oblasti osobních financí. Využijte jejich služeb i vy!

Štítky

Peníze a My

www.penizeamy.cz je portál, který vás naučí, jak s penězi hospodařit, jak jich mít více a nemuset si na vše brát půjčky. Investice, spoření, důchod, kreditní karty, ale i ty půjčky jsou témata, o kterých píšeme.