30 free spins od Mostbet je speciální bonus, který zvyšuje vaše šance na výhru.
Home » Investice

Garáž – investice podnikavých studentů

Přes léto jsem s kamarádem místo poflakování nastoupil na brigádu. Makali jsme oba a těšili se že si za penízky užijeme báječnou dovolenou. Vydělali jsme krásných 29 000kč. Jenže když jsem se k němu šel stavit, praštila mě do očí veliká cedule. Garáž na prodej a tak jsem se podíval blíže. Byla tam napsaná cena 45 000 Kč. Pronajímat garáž, to by byla perfektní příležitost. Zrovna jsem věděl o někom komu by se dal tento pronájem minimálně na rok nabídnout.

garazU Petra jsem se o nabídce zmínil, přestože by to znamenalo že se nikam nepojede. Petr byl nadšený a tak jsme se majiteli ozvali a nabídli mu za garáž částku 40 000 Kč. Majitel si nechal čas na rozmyšlenou, a my čas na to zařídit si půjčku zbývajících 11 000 Kč, což nebyl problém. Ještě ten večer mi majitel zavolal a hned druhý den jsme šli půjčku vyřídit.

V Bance na nás byli milí a půjčku nám schválili. Museli jsme si garáž pojistit a také jí ručit, ale na to jsme nemysleli a těšil jsem se, že první naše investiční příležitost se blíží ke zdárnému konci. Garáž byla za pár dní naše. Složili jsme zálohu a zbytek peněz doplatili z půjčky.

Ted už zbývalo jediné  – ozvat se mému strýčkovi a garáž mu pronajmout. Strýček byl rád, nabídl nám 1000 Kč měsíčně a sepsal s námi smlouvu na 2 roky. Čas utíkal, za rok byla půjčka splacená a pak už jsme na investici jenom vydělávali. Nebyla to naše poslední investice, občas jsme si museli dopomoci půjčkou z banky, kde už jsme byli solventními klienty a měli na půjčky zvýhodněný podnikatelský úrok.

Neříkám, že to byla dokonalá investice, ale jsem rád, že jsem začal. Jednak jsme garáž získali za super cenu a v čase se nám zhodnocovala, takže jsme kdykoliv mohli prodat dráže a potom jsem neutratil vydělané peníze za blbosti, ale nechal je dále množit. Rychleji než v bance.

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

Stránky

Doporučujeme

Mějte svou domácnost v bezpečí, přehledné srovnání pojištění domácnosti online a sjednání do několika minut.

Přehledné porovnání hypoték online, kde si můžete vybrat tu nejvýhodnější hypotéku.

Chcete bezúčelovou půjčku a můžete ručit nemovitostí? Zkuste zažádat na Pujckavexekuci.cz!

studium MBA - seznam škol v ČR

Jak efektivně vést projekty? Vyzkoušejte software pro řízení projektů eWay-CRM.

Potřebujete jednoduché a přitom efektivní řešení pro zpracování mezd? Využijte mzdový software od Vemy!

Začněte podnikat i bez potřebných zkušeností. peníze ihned

Vybíráte nový reprezentativní telefon? Apple iPhone 14 Pro je to, co hledáte!

Štítky

Peníze a My

www.penizeamy.cz je portál, který vás naučí, jak s penězi hospodařit, jak jich mít více a nemuset si na vše brát půjčky. Investice, spoření, důchod, kreditní karty, ale i ty půjčky jsou témata, o kterých píšeme.