Home » Banky, Hypotéky

Druhy hypoték

V současné době nabízí hypotéky, neboli hypoteční úvěry, mnoho bank v České republice. Některé jsou specializované, jiné zprostředkovávají také jiné služby, než pouze hypotéky. Hypotéky můžeme rozdělit do mnoha skupin a podskupin, dle mnoho měřítek a parametrů. Hypotéky můžete použít na nemovité věci, ale také na věci movité. Z tohoto důvodu můžeme hypotéku rozdělit do dvou kategorií, dle účelu využití úvěru:

A: Účelový

B: Neúčelový

Neúčelový hypoteční úvěr není omezen. To znamená, že klient může své peníze použít jakkoliv. Spotřebovat je tak může i na věci movité, jako jsou například automobil, cestu kolem světa nebo například studium dětí v zahraničí. Liší se však od účelových úvěrů nejen omezením, ale také výškou úroků. U účelových hypotečních úvěrů, kdy zná banka přesný objekt, tedy nemovitost, která je úvěrem financována, je dána nižší úroková sazba a tím pádem je úvěr mnohem výhodnější. Neúčelové hypotéce se také jinak přezdívá Americká hypotéka.

Hypoték je dále mnoho druhů. Další kategorií hypotečního úvěru je:

Hypotéka bez dokládání příjmů: V tomto případě je banka ochotna klientovi půjčit maximálně 50% až 60% z celkové ceny nemovitosti.

Kombinovaná hypotéka: Jedná se o hypotéku, která je kombinovaná s investičním životním pojištěním. To znamená, že klient splácí hypoteční bance pouze úroky a zbytek splátky investuje do produktu IŽP, tedy investičního životního pojištění.

Dalším rozdělením hypotečního úvěru je:

Předhypoteční úvěr: Jedná se o typ spotřebitelského úvěru, který slouží pro financování investic do nemovitostí. Je poskytován s následným hypotečním úvěrem. Tento typ úvěru prakticky napomáhá lidem, kteří stojí o hypoteční úvěr, ale na přechodnou dobu nemají k dispozici takovou nemovitost, která by zajistila jejich hypoteční úvěr. Je tak velice výhodná a oblíbená mezi klienty.

Hypotéka s neúčelovou částí: Jedná se o hypotéku, kterou lze použít nejen na investice do nemovitosti, tedy tu účelovou část. Neúčelová část dovoluje klientovi, aby použil peníze na jiné produkty, které banka nesleduje, ale které jsou spojeny s nemovitostí. S její pomocí si tak můžete Vaši nemovitost vybavit nábytkem nebo si zařídit osvětlení a podobně.

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

Stránky

Doporučujeme

Mějte svou domácnost v bezpečí, přehledné srovnání pojištění domácnosti online a sjednání do několika minut.

Přehledné porovnání hypoték online, kde si můžete vybrat tu nejvýhodnější hypotéku.

Chcete bezúčelovou půjčku a můžete ručit nemovitostí? Zkuste zažádat na Pujckavexekuci.cz!

studium MBA - seznam škol v ČR

Jak efektivně vést projekty? Vyzkoušejte software pro řízení projektů eWay-CRM.

Potřebujete jednoduché a přitom efektivní řešení pro zpracování mezd? Využijte mzdový software od Vemy!

Začněte podnikat i bez potřebných zkušeností. peníze ihned

Vybíráte nový reprezentativní telefon? Apple iPhone 14 Pro je to, co hledáte!

Štítky

Peníze a My

www.penizeamy.cz je portál, který vás naučí, jak s penězi hospodařit, jak jich mít více a nemuset si na vše brát půjčky. Investice, spoření, důchod, kreditní karty, ale i ty půjčky jsou témata, o kterých píšeme.