Home » Peníze

Předmanželská smlouva

Dnes je poněkud méně svatebních obřadů, než bylo kdysi, ale stále jsou lidé, kteří ctí sňatek a nedokážou si svůj život představit bez něj, jelikož pro mnohé je to jeden z cílů, kterého chtějí v životě dosáhnout.

K čemu předmanželská smlouva slouží?

Předmanželskou smlouvu asi mnoho lidí zná, ale nevyužívá jí. Využívána bývá hlavně v případech, jestli je jeden z budoucích manželů finančně či majetkově o hodně lépe než druhý a nechce, aby těchto věcí bylo zneužito. Pravdou je, že potenciální manželé jsou lidé, kteří jsou šťastní a slepě věří své drahé polovičce a myslí si, že určitě nemůže dojít k nějakému zpronevěření a podobně. Avšak nikdy nevíte, co se může stát a pak lusknutím prstem přijdete o všechen svůj majetek či finance. Někteří lidé sice mají strach, že pokud svou drahou polovičku budou nudit do předmanželské smlouvy, tak se může cítit ublíženě a podobně, ale pokud vás daná osoba miluje, tak určitě nebude proti tomu.

Jaké mýty se pojí s předmanželskou smlouvou?

1. Je pro bohaté – není pravdou, že člověk musí být bohatý, aby si mohl uzavřít předmanželskou smlouvu. Může mít třeba jen malou firmu a podobně.

2. Kazí vztahy – pravdou je, že si s danou osobou sednete, proberete svou budoucnost, a jak si to přestavujete vy a jak ta osoba vaše vztahy se ještě více utuží, jelikož oba budete vědět, že jde o vás oba.

3. Je jen pro rozpad – každý bere předmanželskou smlouvu jako jistou pojistku při rozpadu manželství. Ale mnozí zapomínají na to, že jde o dobrý dokument, zda máte třeba děti z předchozího vztahu či můžete být majitelem rodinného dědictví a chcete, aby zůstal pouze ve vaší rodině a podobně.

Co všechno musí předmanželská smlouva obsahovat?

Pro sepsání předmanželské smlouvy potřebujete notáře a také správné a hlavě všechny údaje, protože pokud by některý z údajů chyběl, mohla by být smlouva prohlášena za neplatnou. Mezi tyto údaje patří přesné datum (den, měsíc, rok), místo, jméno, příjmení a sídlo notáře. Dále základní informace o snoubencích, jako jsou jména, příjmení, bydliště, rodná čísla, jejich zástupci, svědci, případně tlumočník. Nesmí chybět ani prohlášení o způsobilosti k právním úkonům a také ověření totožnosti všech účinkujících lidí.

Samozřejmě také obsah, kde je majetkové vyjednání popsáno. Schválení, podpisy všech účastníků a také otisk úředního razítka notáře a jeho podpis. Samozřejmě, že všechny tyto důležité podmínky by měl notář zkontrolovat, aby byla smlouva správná a platná.

Předmanželská smlouva není noční můrou, ale může být i pomocí.

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

Stránky

Doporučujeme

Mějte svou domácnost v bezpečí, přehledné srovnání pojištění domácnosti online a sjednání do několika minut.

Přehledné porovnání hypoték online, kde si můžete vybrat tu nejvýhodnější hypotéku.

Chcete bezúčelovou půjčku a můžete ručit nemovitostí? Zkuste zažádat na Pujckavexekuci.cz!

studium MBA - seznam škol v ČR

Jak efektivně vést projekty? Vyzkoušejte software pro řízení projektů eWay-CRM.

Potřebujete jednoduché a přitom efektivní řešení pro zpracování mezd? Využijte mzdový software od Vemy!

Začněte podnikat i bez potřebných zkušeností. peníze ihned

Vybíráte nový reprezentativní telefon? Apple iPhone 14 Pro je to, co hledáte!

Štítky

Peníze a My

www.penizeamy.cz je portál, který vás naučí, jak s penězi hospodařit, jak jich mít více a nemuset si na vše brát půjčky. Investice, spoření, důchod, kreditní karty, ale i ty půjčky jsou témata, o kterých píšeme.