30 free spins od Mostbet je speciální bonus, který zvyšuje vaše šance na výhru.
Home » Banky, Hypotéky, Půjčky

Jak si půjčit

V dnešní době číhají rizika na každém rohu a při půjčce u banky či jiné finanční instituce tomu není jinak. Půjčování peněz se stalo běžnou věcí. Ať už proto, že finanční nároky jsou stále vyšší a platy nějak extrémně nerostou. Banka nám může pomoci v obzvlášť krizové situaci. Jsou zde ale také společnosti, které nemusí přemýšlet pro Vaše dobro. Proto je důležité zvážit od koho si půjčujete.

Naložíte-li s touto nabídkou opravdu rozumně, pak se půjčka stává velmi účinným nástrojem pro správu Vašich peněz. Rozprostřete tak výdaje na větší nákupy do více měsíců. Musíte však zachovat chladnou hlavu a mít své půjčené peníze pod kontrolou. Musíte vědět, kdy překračujete své meze a možnosti. Nedodrželi byste svůj řád, spadli byste do stejné kaše, jako před půjčkou.

Pozor si dávejte hlavně na to, že pokud nebudete splácet pohledávky ve stanovené lhůtě, pak se můžete dostat do opravdových problémů. Budete-li se opožďovat se splácením, Vy i Vaše domácnost se může dostat do pěkné šlamastiky.

Máte-li ještě nějakou finanční rezervu, zamyslete se, zda není lepší, ji využít. Pokud opravdu není určená na něco konkrétního, bude lepší její využití než půjčka, jelikož ta by Vás společně s úroky na větší peníze. Rozhodnete-li se však opravdu pro půjčku, důkladně si rozmyslete, na co si peníze půjčujete. Potřebujete ji na platbu neočekávaného účtu či pokrytí nějaké jiné krátkodobé mezery ve vašich příjmech a výdajích? Nebo si potřebujete koupit něco dražšího do domácnosti a rádi byste rozprostřeli zaplacení po dobu životnosti té kupované věci?

Rozhodně byste si měli dát pozor na to, od koho si peníze půjčujete. Měli byste vědět, že pokud najdete ve schránce lísteček, na němž nabízejí opravdu výhodnou půjčku, raději ho vyhoďte do popelnice. Nevyužívejte takových půjček! O těchto společnostech se můžete informovat třeba na internetových stránkách, kde často naleznete i jejich recenze.

Pokud jste si zařídili u banky úvěr, vystavujete se také nebezpečí, že Vám banka vystaví vysokou smluvní pokutu, úroky z prodlení, které hrozí při první nesplacené splátce. Proto se důkladně informujte předem! Zvláště pak se raději vyhýbejte směnkám, které bývají vcelku nebezpečné.

One Comment

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

Peníze a My

www.penizeamy.cz je portál, který vás naučí, jak s penězi hospodařit, jak jich mít více a nemuset si na vše brát půjčky. Investice, spoření, důchod, kreditní karty, ale i ty půjčky jsou témata, o kterých píšeme.