30 free spins od Mostbet je speciální bonus, který zvyšuje vaše šance na výhru.
Home » Pojištění

Typy cestovního pojištění

cestovaniCestovní pojištění je jedna z věcí, která nám pomůže vyřešit problémy spojené s cestováním. Umožní nám pocit klidu, ať už cestujeme kamkoliv. Cílem dovolené je odpočinek a ne zbytečné řešení problémů. Pokud se do nich však dostaneme, cestovní pojištění nám je pomůže vyřešit.

Jedním z druhů cestovních pojištění se stalo pojištění léčebných výloh. Zahrnuje nezbytnou úhradu nákladů na ošetření při úrazu nebo nečekaném onemocnění, úhradu nákladů na léky, přepravu do nejbližšího zdravotnického zařízení popřípadě na nutný převoz zpět do místa trvalého bydliště. K tomuto pojištění patří také nepřetržitá telefonní asistenční služba v českém jazyce, která poskytuje pomoc, pokud je jí opravdu třeba.

Z pojištění léčebných výloh bývá poskytnuto také plnění pozůstalým v případě trvalých následků pojištěného či plnění pozůstalým v případě, že úraz pojištěného skončí tragicky. Pozor byste si měli dát také na to, že kartička zdravotní pojišťovny v rámci ČR v zemích EU, nám umožňuje nárok pouze na bezplatné čerpání stejného ošetření, na jaké má právo občan té dané země EU. Proto je nejlepším východiskem zařízení pojištění léčebných výloh, kdy Vám pak vše hradí pojišťovna.

Dalším druhem je pojištění odpovědnosti za škodu. Pojištěného zbaví pojistka strastí v případě, pokud něco rozbije, poškodí nebo při nejhorším něco zničí či někoho zraní. Velmi častým pojištěním je v dnešní době pojištění zavazadel. Pojištěná osoba tak dostane náhradu za případně ztracené, poškozené nebo ukradené věci, které měl s sebou na cestách.

Pojištění storna zájezdu se používá, pokud v nějakém případě na zakoupenou dovolenou nemůžete vyrazit. Pojištění tak pokryje většinu nákladů za storno zájezdu. Zahrnuta je v tomto pojištění i matka dítěte, pokud s ním musí zůstat doma. Existuje také pojištění rizikových sportů.

Chcete-li v zahraničí provozovat například potápění, paragliding, rafting apod. je potřeba zajištění tohoto pojištění. Pojišťovna by mohla pak odmítnout proplacení v případě úrazu, i když máte zajištěné pojištění léčebných výloh. Nabízí se také kompletní balíček cestovního pojištění včetně storna zájezdu a stojí pouhých 25 Kč na osobu/ den.

One Comment

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

Peníze a My

www.penizeamy.cz je portál, který vás naučí, jak s penězi hospodařit, jak jich mít více a nemuset si na vše brát půjčky. Investice, spoření, důchod, kreditní karty, ale i ty půjčky jsou témata, o kterých píšeme.