30 free spins od Mostbet je speciální bonus, který zvyšuje vaše šance na výhru.

Články v kategorii: Daně

Home » Daně

Paušální daň – co zahrnuje, a kdy se vyplatí?

Na podzim 2021 bylo schváleno dobrovolné zjednodušení pro podnikatele zvané „paušální daň“. Jste pro něj správnou cílovou skupinou?

Od roku 2021 si můžete vybrat, jakým způsobem budete řešit povinné platby státu za určité služby. Dosud existovala jediná možnost zahrnující spoustu papírování, avšak také jistá zvýhodnění, na kterých lze několik desítek tisíc ušetřit. Podívejte se, mezi jakými možnostmi si budete vybírat. Před …

Externě vedené účetnictví vám přinese řadu výhod

Rozhodujete-li se mezi externě vedeným účetnictvím a kmenovým zaměstnancem, který by pro vás účetnictví vedl a zajišťoval, pravděpodobně jste již sami přišli na řadu výhod, které externě vedené účetnictví poskytuje.
Především odpadá agenda se zřizováním dalšího pracovního místa. To stojí samo o sobě nemalé peníze, a navíc je třeba vynaložit finance také na zajištění vhodného pracovního prostředí. To obnáší zařízení kanceláře, nákup kancelářských potřeb a zařízení jako …

Daňoví a účetní poradci? Víme, kde je hledat!

Nevyznáte se v daňových zákonech? Ani nemusíte! Poradí vám profesionální daňoví a účetní poradci!
Profesionální daňoví a účetní poradci vám v podstatě mohou zachránit krk. V oblasti daní tedy určitě. Daňové zákony totiž nejsou pro každého z nás zrovna přehledné. Se špatné vedeným účetnictvím nejenže můžete prodělat, ale také se přímo ocitnout na hraně zákona. Uvědomte si, že tresty za …

Jak snížit daňovou zátěž své firmy? Řešením je offshore společnost

Daňová zátěž je jednou z hlavních charakteristik podnikání. Cílem každého podnikatele je snížit daňovou zátěž co nejvíce, ale ne vždy je to snadný úkol. Situaci neulehčuje ani neustálé zvyšování daní, které má mnohdy za následek ztížení či neúspěch v podnikání. Snížit daňovou zátěž však nemusí být složité, jak se na první pohled zdá, a to díky offshore společnosti.
Výhody offshore společnosti
Využití offshore společnosti …

Vedení účetnictví SVJ

Má vaše společenství vlastníků jednotek (SVJ) přetrvávající potíže se správným vedením účetnictví? Přenechejte starosti odborníkům a ušetřete mnoho volného času i finančních prostředků. V PPM, a.s. pro vás rámci vedení účetnictví SVJ  zajistíme všechny účetní úkony podle aktuálních zákonů včetně pravidelného vyúčtování nebo online evidence všech potřebných dokumentů.
Vedení účetnictví SVJ
Pro řadu SVJ se stává správné vedení účetnictví často velmi těžko řešitelným problémem. Jednak za …

Finanční audit nemusí znamenat bezesné noci

Být majitelem či spoluvlastníkem firmy je jistě báječná věc. Ať už máte podnik prosperující v oblasti oděvního průmyslu, nebo se třeba pohybujete ve světě informačních technologií, víte, co je pro efektivní chod společnosti důležité. Máte firemní know-how, ověřené výrobní i prodejní postupy, zkušený manažerský tým, spolehlivé zaměstnance. Stále však zůstává na vašich bedrech odpovědnost za to, aby v oblasti financí …

Víte, jak se vypočítává vaše mzda?

Jako zaměstnance vás jistě vždy zajímá, kolik si za odvedenou práci vyděláte peněz. Jak se ale zorientovat v tom, když máte hrubou mzdu v určité výši, ale na účet vám přijde podstatně jiná, menší výplata? Je dobré si uvědomit, co vše se vám strhává a jak to ovlivňuje celkovou výši vašeho příjmu.
Jak je to s průměrným platem v roce 2018?
V …

Mezinárodní obchod si žádá zkušeného a nápomocného daňového poradce

 
Denně se u nás objevují společnosti, které uvažují o založení pobočky v zahradničí, nebo chtějí do některé z cizích zemí zboží vyvážet. Jde určitě o způsob, jak svoji společnost posunout správným směrem, dosahovat vyšších obratů, zisků, nalézt uplatnění v částech světa, kde dané zboží chybí… Jestliže ale zahájíte mezinárodní obchodování, bude to znamenat potřebu nalézt daňového poradce orientujícího v této oblasti. Bez něj byste …

3 tipy, jak si vybrat firmu na účetnictví

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Vzhledem k tomu, že prakticky každý rok probíhají drobné či větší změny v daňových zákonech, je pro vás jako podnikatele možná dost těžké se orientovat v tom, jak vlastně vést firemní účetnictví. Proto je vhodné si na tuto činnost vybrat externí firmu. V dnešním článku se dozvíte několik tipů, které vám mohou při výběru pomoci.

Daňové novinky – seznamte se s každoroční daňovou podzimní realitou

Daně se mění neustále. Někdy je to k lepšímu, někdy naopak k horšímu. Možná, že vaše společnost využívá služeb daňového a finančního poradenství, a proto nemusíte znát informace ze světa daní tak podrobně, i tak je ovšem dobré mít přehled o tom, co vás čeká a nemine.
Výklad k uplatňování DPH u nemovitých věcí
Aktualizovaný výklad k uplatňování DPH u nemovitých věcí …

Peníze a My

www.penizeamy.cz je portál, který vás naučí, jak s penězi hospodařit, jak jich mít více a nemuset si na vše brát půjčky. Investice, spoření, důchod, kreditní karty, ale i ty půjčky jsou témata, o kterých píšeme.