Home » Peníze

Jak vyřešit problémy s dlužníky?

cojnVěřitelé mají v dnešním právním systému těžkou úlohu. K tomu, aby jim dlužníci zaplatili své závazky, se často musejí obracet až na soudy. To je však obvykle velmi zdlouhavý proces a ne každý věřitel na to má čas a energii. Jak tedy řešit problém s pohledávkami efektivně a rychle tak, aby věřitel dostal své peníze? Výraznou pomocí může být postoupení nebo odkup pohledávek.

O pohledávky po splatnosti je třeba se starat

Ve chvíli, kdy vám dlužník nezaplatil do stanoveného termínu, musíte se začít aktivně starat o to, aby přeci jen své závazky splnil. V opačném případě by se totiž mohlo stát, že by byla pohledávka promlčena. Právní předpisy na promlčení pohledávek myslí. Je tudíž dobré vědět, jak co nejrychleji získat pohledávky po splatnosti zpět.

Postoupení pohledávky je smluvně ošetřeno

Výraznou pomoc vám přinese firma, která nabízí odkup pohledávky. V případě odkupu se jednoduše domluvíte na tom, že vaši pohledávku přenecháte na základě smlouvy právě této firmě. Ta pak již ve svém zájmu zajistí, aby dlužník splnil své závazky.

Výhody postoupení pohledávek

Postoupení pohledávky je zcela legálním řešením. Pro vás jako věřitele je výhodné v tom, že na vyřízení pohledávky nebudete muset čekat, svých peněz se dočkáte rychle a bez zbytečných starostí. Pro firmu, která provede odkup pohledávek, je to zase výhodný způsob podnikání.

Abewy Exe Group

Vyřešení problémů s pohledávkami po splatnosti je díky tomuto způsobu velmi snadné. A kde si odkup pohledávek můžete zajistit? Tuto službu nabízí společnost Abewy Exe Group s.r.o., jež sídlí v Praze.

Postoupení pohledávek je její hlavní činností, má v tomto oboru bohaté zkušenosti. Pohledávky odkupuje i v případech, kdy ještě nedošlo k naplnění termínu splatnosti. Díky tomu tak můžete mít své peníze ještě dříve, než má být závazek splněn.

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

Stránky

Doporučujeme

Chcete bezúčelovou půjčku a můžete ručit nemovitostí? Zkuste zažádat na Pujckavexekuci.cz!

studium MBA - seznam škol v ČR

Chtěli byste zdarma využívat profesionální systém CRM? Doporučujeme vyzkoušet český software eWay-CRM Free.

Vedení účetnictví a fakturace online mohou být snadné! Nevěříte? Vyzkoušejte cloudovou službu iDoklad.

Potřebujete jednoduché a přitom efektivní řešení pro zpracování mezd? Doporučujeme využívat mzdový program Vema!

Začněte podnikat i bez potřebných zkušeností.
peníze ihned
Pořiďte si spolehlivý ekonomický software na míru vaší společnosti.
Zajímají vás aktuality a novinky ze světa financí a investic? Čtěte OVB Journal!

Štítky

Peníze a My

www.penizeamy.cz je portál, který vás naučí, jak s penězi hospodařit, jak jich mít více a nemuset si na vše brát půjčky. Investice, spoření, důchod, kreditní karty, ale i ty půjčky jsou témata, o kterých píšeme.