Home » Hypotéky

Dopřejte si bydlení v nejžádanějších lokalitách v Brně

Není nic lepšího, než bydlet na tzv. dobré adrese. To znamená, že je zde veškerá občanská vybavenost, dostatek zeleně i zázemí pro děti a současně se velmi jednoduše a rychle dostanete do centra. Kde takovéto rezidentní bydlení v Brně naleznete?

Ujasněte si priority

Každý má ohledně svého bydlení jiné požadavky. Než navštívíte realitní kancelář, položte si několik otázek. Preferujete byt v centru, nebo dáte přednost okrajovým částem města? Pokud jste mladý pár, uvažujete v budoucnu o založení rodiny? V takovém případě je potřeba brát v potaz nejen velikost nemovitosti, ale i snadnou dostupnost školky a školy. Chodíte často za kulturou či sportem? Jaká vzdálenost je pro vás ještě adekvátní, co se týče nejbližší zastávky městské hromadné dopravy?

Dům nebo byt?

Jak bylo zmíněno v předchozím odstavci, volba typu nemovitosti je před nákupem zásadní. Mladému páru jistě pro začátek stačí startovací byt 2+kk. Počítáte-li ovšem s rodinou, je dobré se už dopředu rozhodnout, zda dáte přednost většímu bytu či domu. Obecně platí, že byste na vlastní bydlení neměli mít přehnané nároky a měli uvažovat realisticky, abyste se zbytečně nezadlužili nákupem nadrozměrné nemovitosti.

Nedostupné skvosty

Mezi opravdové brněnské skvosty, jichž se nechtějí jejich majitelé vzdát, patří luxusní vily v Černých polích, Masarykově čtvrti či Pellicově ulici podél hradu Špilberk. Co je na těchto lokalitách nejlákavější? Bezpochyby je to záplava zeleně, dechberoucí výhledy a blízkost centra. Dostupnější bydlení na obdobné úrovni naleznete v Kohoutovicích, kde je největším lákadlem blízkost lesa, či v Kamenné kolonii a Králově Poli.

Nezatracujte bydlení v panelovém domě

Většina paneláků prošla moderní revitalizací, proto už jen málokdy narazíte na nevzhledná betonová sídliště. Panelové domy v okolí zeleně naleznete například v lokalitách Lesná, Kohoutovice a Starý Lískovec. Paneláky jsou zde citlivě vsazeny do okolní přírody, nechybí tu dětská hřiště, školy a školky. Samozřejmostí je též dobré spojení do centra města.

Jakým čtvrtím se vyhnout?

Při nákupu nemovitosti byste se neměli nechat zlákat pouze velmi výhodnou cenou. V takových případech platí, že se bude s největší pravděpodobností jednat o bydlení v lokalitách, které nejsou nikterak přitažlivé. Zpravidla zde žijí sociálně slabé rodiny umístěné do městských bytů. Jedná se například o okolí ulice Bratislavská nebo Cejl.

Obraťte se na realitní makléře

Netrapte se s hledáním vlastního bydlení na vlastní pěst, nýbrž využijte služeb, jež nabízí realitní kancelář Unicareal s.r.o. Na jejích webových stránkách naleznete přehledně uspořádaný katalog nemovitostí, v němž se budete snadno orientovat díky přehlednému filtrování dle typu nemovitosti a jejímu umístění.

Unicareal s.r.o.

Roubalova 455/4

Brno-střed-Stránice

602 00

 

Tel: 541 211 876

Email: info@unicareal.cz

 

https://www.unicareal.cz/

 

 

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

Stránky

Doporučujeme

Mějte svou domácnost v bezpečí, přehledné srovnání pojištění domácnosti online a sjednání do několika minut.

Přehledné porovnání hypoték online, kde si můžete vybrat tu nejvýhodnější hypotéku.

Chcete bezúčelovou půjčku a můžete ručit nemovitostí? Zkuste zažádat na Pujckavexekuci.cz!

studium MBA - seznam škol v ČR

Jak efektivně vést projekty? Vyzkoušejte software pro řízení projektů eWay-CRM.

Potřebujete jednoduché a přitom efektivní řešení pro zpracování mezd? Využijte mzdový software od Vemy!

Začněte podnikat i bez potřebných zkušeností. peníze ihned

Vybíráte nový reprezentativní telefon? Apple iPhone 14 Pro je to, co hledáte!

Štítky

Peníze a My

www.penizeamy.cz je portál, který vás naučí, jak s penězi hospodařit, jak jich mít více a nemuset si na vše brát půjčky. Investice, spoření, důchod, kreditní karty, ale i ty půjčky jsou témata, o kterých píšeme.