Home » Investice

Bydlení levně? V dražbě ho seženete

Bydlení patří k největším životním investicím. Šetřit na něm se nevyplácí, přece jenom vybíráte místo, kde budete trávit většinu svého života. Přesto jde sehnat za slušný peníz. Jen musíte zapomenout na realitky a poohlédnout se jinde. Ideálně ve dražbě.

Spousta lidí zná dražby nemovitostí jen z filmů a to, že by se jich mohli sami zúčastnit, je ani nenapadne. Přitom je dnes účast na dražbě tak jednoduchá. Buď se do dražební místnosti vydáte osobně, nebo budete přítomní online z pohodlí domova.

Jak to celé probíhá?

Nejdříve si musíte najít, kde se dražby pořádají, a pravidelně sledovat nabídku, abyste věděli, co se bude dražit. Jednou z možností je sledovat dražby nemovitostí v exekuci od Exekutorského úřadu Ostrava. Vždy vypisují, zda se bude dražba konat s přímou účastí, nebo elektronicky, a podle toho se pak rozhodnete, jak postupovat.

V případě dražby s přímou účastí je třeba zaplatit dražební jistotu (na účet nebo na místě v hotovosti) a pak už stačí jen dorazit. U elektronické varianty se musíte registrovat, připojit k dražbě, prokázat svou totožnost na CzechPOINTu a pak až zaplatit dražební jistotu. Následně se v daný den a hodinu posadíte k počítači a můžete přihazovat. Jestliže nemovitost nevydražíte, bude vám samozřejmě jistota vrácena.

Jsou nemovitosti z dražby spolehlivé?

A proč by ne? Stejně jako domy v realitních kancelářích i nemovitosti v dražbě si musíte pečlivě prohlížet. Najdou se mezi nimi chátrající staré domy vyžadující velkou investici do oprav, ale i velmi pěkné domečky. Ceny bývají ve srovnání s realitkami daleko nižší a nejsou v tom žádné podvody. Ostatně dražební činnost je koncesovanou živností, dražebníci se musí řídit zákonem, být pojištění pro škody a dohlíží na ně Ministerstvo pro místní rozvoj. To se o realitních makléřích říct nedá. Nemějte tedy strach, exekuční dražby nemovitostí jsou bezpečné a krásné bydlení za přijatelnou cenu mohou přinést i vám.

 

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

Stránky

Doporučujeme

Chcete bezúčelovou půjčku a můžete ručit nemovitostí? Zkuste zažádat na Pujckavexekuci.cz!

studium MBA - seznam škol v ČR

Chtěli byste zdarma využívat profesionální systém CRM? Doporučujeme vyzkoušet český software eWay-CRM Free.

Vedení účetnictví a fakturace online mohou být snadné! Nevěříte? Vyzkoušejte cloudovou službu iDoklad.

Potřebujete jednoduché a přitom efektivní řešení pro zpracování mezd? Doporučujeme využívat mzdový program Vema!

Začněte podnikat i bez potřebných zkušeností.
peníze ihned
Pořiďte si spolehlivý ekonomický software na míru vaší společnosti.
Zajímají vás aktuality a novinky ze světa financí a investic? Čtěte OVB Journal!

Štítky

Peníze a My

www.penizeamy.cz je portál, který vás naučí, jak s penězi hospodařit, jak jich mít více a nemuset si na vše brát půjčky. Investice, spoření, důchod, kreditní karty, ale i ty půjčky jsou témata, o kterých píšeme.