30 free spins od Mostbet je speciální bonus, který zvyšuje vaše šance na výhru.
Home » Půjčky

Půjčky od nebankovních finančních společností

Občas se naskytne situace, kdy Vám nebude chtít běžná banka za určitých okolností půjčku poskytnout. Většinou nechtějí půjčovat lidem, kteří nemají trvalý měsíční příjem peněz nebo ho mají velmi nízký. Většinou jsou to ženy na mateřské dovolené, nezaměstnaní nebo důchodci. Naštěstí zde fungují nebankovní společnosti, které tuto skupinu neopomíjejí.

Pro nebankovní společnosti je tato skupina výhodná, jelikož standardní banky tento produkt nenabízejí a nebankovní sféra pak zaplní prázdné místo. Nebankovních půjček je několik druhů. Půjčky bez registru jsou výhodné pro jedince se záznamem v bankovním registru. Půjčit lze až stovky tisíc korun. Dále existují tzv. půjčky bez potvrzení příjmů, která jsou nejvíce využívány výše zmíněnou skupinou tedy nezaměstnanými nebo důchodci. V tomto případě se zde ručí nemovitostmi, movitostmi nebo směnkou a jejich vyřízení je velmi rychlé.

Když už jsme zmínili rychlost, jsou zde i půjčky do 24 hodin tedy ihned. Vyřídit se mohou buď přes telefon, nebo online. Nabízeny bývají často také pod názvem spotřebitelský úvěr. Typem rychlé půjčky je tedy půjčka online. Dalším druhem jsou nebankovní půjčky na směnku, které bývají posledním záchytným bodem, jak získat půjčku od nebankovní instituce. Využívají se v takové situaci, kdy už pro žadatele nejsou další typy půjček dostupné. Avšak vše má své výhody a nevýhody, s kterými je dobré se předem seznámit.

Výhodou nebankovní půjčky je, že si můžete půjčit až sta tisíce na různé účely. Půjčkou od nebankovních společností můžete splácet jinou půjčku. Dosáhnete jí i se záznamem v bankovním registru. Peníze jsou vyplaceny v hotovosti nebo převodem na účet. Splácet půjčku můžete až deset let a u nižších částek nemusíte mít žádného ručitele.

Nevýhodami těchto půjček jsou vyšší úroky i vyšší RPSN. Při opakovaném nesplácení můžete velmi rychle přijít o záruku, kterou může být například auto nebo dům. Vyvarovat byste se měli i nespolehlivým firmám. Důležité je, abyste se důkladně informovali, než si něco půjčíte.

5 Comments

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

Peníze a My

www.penizeamy.cz je portál, který vás naučí, jak s penězi hospodařit, jak jich mít více a nemuset si na vše brát půjčky. Investice, spoření, důchod, kreditní karty, ale i ty půjčky jsou témata, o kterých píšeme.